Články

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.

Pekelný ostrov 2024

Festival Pekelný ostrov je jedním z největších českých rockových open-air festivalů.

Klidné a levné ubytování v Praze

Sehnat si pěkné ubytování v Praze, které má výhodnou polohu a neplatí se za něj astronomické částky, to není jen tak.

Kompletní vybavení interiérů nábytkem je stále žádanější

Nechcete vést několik jednání s různými dodavateli, kontrolování a přebírání jednotlivých prací.

RedX® = kvalitní nůžkové párty stany a nafukovací stany pro Váš event

RedX® International působí na Evropském trhu s eventovým vybavením již mnoho let. Naší nabídku tvoří především párty stany, nafukovací stany, nafukovací brány, reklamní vlajky, bannery s potiskem, cateringové stoly, skládací židle, prodejní pulty a jiné příslušenství.

Účetní programy AdmWin Vám pomohou

Pokud používáte účetní program AdmWin, pak ze strašáku poslední doby v podobě kontrolního hlášení k DPH nemusíte mít obavy. Požadované údaje jsou na běžně zadávaných dokladech.

Bezpečí je základní potřebou v našem životě

V moderním světě je pro každého z nás náš domov místem, kde nejen odpočíváme a čerpáme novou energii, ale kde se především cítíme bezpečně.

Dřevo je nepřekonatelná klasika

V čím více moderní době žijeme, tím více je zjevné, že některé trendy přicházejí a odcházejí, a zůstává především osvědčené a tradiční. Tento jev se týká obecně nejrůznějších věcí a oblastí života.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Emoční karty: Cesta do mého nitra a Překážky v sebepochopení

Terapeutické karty jsou fascinujícím a efektivním prostředkem v oblasti psychoterapie, který nabízí strukturovaný a systematický přístup k terapeutické prá­ci.

OBRAZEM: Pražské metro slaví 50 let. Dopravní podnik ukázal všechny soupravy

Pražské metro slaví padesáté výročí od zprovoznění prvního úseku. Při té příležitosti uspořádal v sobotu Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) celodenní vystavení souprav metra v Depu Kačerov. Fanoušci měli možnost na vlastní oči vidět všechny čtyři typy vlaků, které se proháněly nebo dodnes jezdí pražským podzemím.

Premiér Petr Fiala je dál předsedou ODS. Protikandidáta na kongresu strany neměl

Premiér Petr Fiala se opět stal předsedou ODS, neměl protikandidáta. Získal 424 platných hlasů od 525 přítomných delegátů ostravského kongresu. Jeho cílem je vyhrát volby do Poslanecké sněmovny v roce 2025. Mandát obhájil popáté, když ho dokončí, bude v čele ODS déle než zakladatel strany Václav Klaus.

Fiala: Vláda splnila většinu slibů. Inflace i cena energií klesla, dočkáme se růstu mezd

Vláda pětikoalice, tedy ODS, lidovců, TOP 09, Starostů a Pirátů, má podle premiéra Petra Fialy splněno 60 procent z úkolů, které si před více než dvěma lety zadala. Delegátům volebního kongresu ODS v Os­travě v kandidátském projevu dnes řekl, že není pochyb o tom, že do konce mandátu splní vláda naprostou většinu toho, co si předsevzala.

Chlebíčková slavnost nabídla lahůdky s králičí panenkou i vanilkovým krémem

Obložený chlebíček je česká specialita. Navrhl ho rodák z Ústí nad Orlicí Jan Paukert, který měl pak velké lahůdkářství v Praze. V jeho rodném městě mu vzdali hold již podruhé Chlebíčkovou slavností.

Praha rozjíždí projekty za miliardy: dopravní terminály i „Václavák“ s tramvajemi

Konec smělých vizí jen v pestrobarevných obrázcích. Do klíčových pražských stavebních záměrů letos půjdou desítky miliard korun. Stavaři promění horní konec Václavského náměstí, novou tvář získávají páteřní nádraží a mosty. Začne také mnoho let očekávaná výstavba části městského okruhu na východě metropole.

Inspirací pro novou knihu byl spisovateli úlovek z rybářských závodů

Co rok, to nová kniha. Této strategie se nyní snaží držet spisovatel Jan Opatřil, úspěšný autor převážně dětských titulů, které malým čtenářům zábavnou formou přibližují podivuhodný svět ryb.

V Olomouci začala inaugurace nového arcibiskupa. Scházejí se stovky lidí

Olomouc je v sobotu v obležení stovek návštěvníků. V katedrále svatého Václava v historickém centru města se odehrává uvedení olomouckého arcibiskupa Josefa Nuzíka do funkce. Jde o jedinečnou událost, kterou krajské město zažilo naposledy před 32 lety. Tehdy se úřadu ujal Jan Graubner, dnešní arcibiskup pražský. Nuzík se stane v pořadí 15. arcibiskupem olomouckým a metropolitou moravským.

Na Valašsku ošetřovali za války Turky. Byli hladoví, ale dobrosrdeční

Pátrat po osudech svých krajanů přijíždějí do Valašského Meziříčí novináři i vědci z Turecka. Tamní vojáci, zranění během bojů za první světové války, se totiž ve městě kdysi léčili. Řada z nich je tady i pohřbena.

Je na místě strach z barevného tetování? Tak jako tak inkoust do těla nepatří, říkají tatéři

Mezi patnáctým a pětatřicátým rokem života si nechá udělat tetování každý pátý Čech, v celé zemi je potetovaných přibližně 15 procent lidí. Přestože narativ tetování jako symbolu lidí z okraje společnosti nebo bývalých vězňů ustupuje a převažuje spíše estetický pohled, průzkumy společnosti Nielsen Admosphere z roku 2020 ukázaly, že čtvrtina Čechů vnímá tetování na ostatních negativně.

Plzeň chystá květnové Slavnosti svobody, návštěvníky čeká pár novinek

Do historického centra Plzně se letos soustředí Slavnosti svobody, které připomínají osvobození města na konci druhé světové války americkými a belgickými vojáky. Akce proběhne ve dnech od 3. do 6. května. Organizátoři na tento rok ohlásili pár novinek.